Jak pečovat o šperk

Internetový obchod www.belove.cz je registrován u Českého puncovního úřadu a pro Vaši maximální bezpečnost je uzavřena dohoda o umožnění kontrolních internetových nákupů. 

Kontrola puncovní úřad: http://www.puncovniurad.cz/cz/zlatnici.aspx; e-shop belove.cz zadejte: Futugo

znackapunc

Stříbrné šperky: ryzost 925/1000

Chirurgická ocel:

Chirurgická ocel se v poslední době stala jedním z nejoblíbenějších materiálu na výrobu šperků. Má pár unikátních vlastností, pro které je tak velice oblíbená. Chirurgická ocel je nazývána chirurgická proto, že má takové složení, že na ní doposud nebyla zaznamenána žádná alergická reakce a tak ji mohou nosit i ti, kteří s prstýnky, náramky a tak podobně mají nějaký problém nebo se jim dělá vyrážka. Chirurgická ocel je velice čistá ocel, která má výborné vlastnosti jako je pevnost, vysoká odolnosti proti odírání, oxidaci a korozi. Na chirurgické oceli se ani nevytváří žádné skvrny, které možná znáte ze šperků vyrobených z jiných kovů. Takže údržba je prakticky nulová a když už, tak péče o šperky z chirurgické oceli je velice snadná. 

Aby byly Vaše šperky nádherné co možná nejdéle, přinášíme Vám tipy na zachování jejich lesku a krásy:

Pro skladování šperků využívejte oddělené prostory. Nejvhodnější je používat šperkovnici nebo alespoň látkové pytlíky, které oddělí jednotlivé kusy šperků od sebe. Chirurgická ocel je odolnější než třeba zlato nebo stříbro, proto je důležité uchovávat tyto druhy kovů zvlášť (ocel by mohla poškrábat šperky z měkčích kovů).
Straňte se kontaktu z různými tekutinami nebo chemikáliemi. Šperky z chirurgické oceli nejsou náchylné na kontakt s vodou, výjimkou však je pokud jde o šperk, který obsahuje lepené kamínky. Zapracování těchto kamínku je ve většině případů provedeno lepením kamínku ke kovu. 

Šperky z chirurgické oceli jsou dosti pevné, nevydrží však všechno. Při práci nebo jiné namáhavější činnosti raději šperk sundejte, mohlo by dojít ke poškrábání nebo k jinému poškození šperku. Šperky odkládejte i v době spánku, zejména kamínkové šperky by mohly při spánku utrpět újmu.

Čištění šperků z chirurgické oceli není nijak složité, chirurgická ocel neoxiduje a nereaguje s tělními tekutinami. Navíc je hypoalergenní vhodná pro osoby, které jsou alergické na některé kovy. Pro čištění šperků z chirurgické oceli použijte v případě ne kamínkových šperků vlažnou mýdlovou vodu a opatrně vysušte jemným hadříkem. V případě kamínkových šperků použijte jemný navlhčený hadřík ve vlažné čisté vodě, kolem kamínku jen jemně otřete, nepřejíždějte přes kamínky, poté jemně osušte. Pokud je šperk značně znečištěn a obsahuje kamínkové šperky, raději navštivte klenotníka, který Vám daný šperk vyčistí.